Twitter Sohbet Nasıl Yapılır ?

admin     30-06-19     Genel     Twitter Sohbet Nasıl Yapılır ?     708 Defa Okundu

Twitter Sohbet Nasıl Yapılır ?

Twitter tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en aktif şekilde kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Hatta dünyada en çok kullanıcısı sayısına sahip olan ülkelerden biri olan Türkiye’de milyonlarca Twitter üyeliği bulunan internet kullanıcı bulunmaktadır. Dolayısıyla bu kadar aktif bir şekilde kullanılan bir sosyal medya platformu olan Twitter hakkında merak edilen pek çok konu da bulunmaktadır. Zira bunlar arasında son dönemde internet üzerinde en çok hakkında araştırma yapılan konulardan biri de Twitter sohbet ile ilgilidir. Pek çok kullanıcı Twitter üzerinden arkadaş oldukları kişilerle sohbet gerçekleştirmek için neler yapabileceklerine dair internet üzerinden araştırma yapmaktalar.  Bu yazımızda Twitter sohbet nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek adına önemli bilgilere ve detaylara değindik.

Öncelikle Twitter sosyal medya platformu her ne kadar dünya çapında geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından aktif olarak kullanılsa da pek çok kişinin düşündüğü gibi chat odaklı bir site değildir. Bu uygulama daha çok herhangi bir konu hakkında kullanıcıların görüşlerini belirttikleri paylaşım ortamı sağlamaktadır. Dolayısıyla arkadaşlar ile sohbet etmek veya yeni kişiler ile tanışarak chat yapmak üzerine kurulmuş bir sosyal medya platformu değildir. Bu nedenle de bu konuda bilgi sahibi olmayan ve Twitter üyeliği açarak yeni insanlarla sohbet etmek isteyen internet kullanıcılarına bu bilgiyi en baştan vermek gerekmektedir.

Twitter’da Sohbet Etmek Mümkün Mü ?

Twitter sosyal medya sitesi, üye olan kişilerin görüşlerini yazarak paylaştıkları, bu üyeleri takip eden diğer kullanıcıların da bunun üzerine yorumlamalarda bulundukları bir platformdur. Dolayısıyla doğrudan kayıtlı üyelerine chat ortamı sunan bir uygulama değildir. Ancak Twitter son dönemde yaptığı güncellemeler ile bu alanda başka Twitter kullanıcılarıyla sohbet gerçekleştirmek isteyen kişilere yönelik yeni bir sistem getirmiştir.

Direct Message adı verilen ve kullanıcılar tarafından da kısaca DM olarak adlandırılan bu sistem sayesinde kişiler diğer Twitter kullanıcılarına özel mesaj atabilmekteler. Bu sayede iki kullanıcı arasında Twitter sohbet imkânı tanımaktadır. Ancak unutulmaması gereken, DM sadece göndermek isteyen kullanıcıların takip ettiği üyeler arasında yapılmaktadır.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!