Twitch Chat

admin     12-02-22     Sohbet, Sohbet Odaları     Twitch Chat     1636 Defa Okundu

Twitch chat günümüzde sık kullanılan canlı yayıncıların bulunduğu ve aktif chat ortamının yayıncılarla buluştuğu güzel bir mecradır. Bugün sizlere Twitch chat basit ama işe yarar şeylerden bahsedeceğim.

Twitch Chat Kullanıcılarının Bilmesi Gerekenler

Öncelikli olarak emojilerden bahsetmek istiyorum solda gördüğünüz fotoğrafta yer alan emojiler takip ettiğiniz veya abone olduğunuz yayıncılar emojilerini sizlerle paylaşmaktadır. Bu emojileri diğer yayıncıların chat yazışmalarında da kullanabiliyorsunuz. Twitch chat konusunda yayıncı için çeşitli özellikler sağlar, bunlardan bazıları Takipçiye özel chat, Aboneye özel chat, sadece emojilerin atıldığı chat veya takip eden etmeyen, abone olan olmayan herkesin chate katılabildiği bir chat olarak kullanım sağlamaktadır.

Bu özelliklerin sebebi ise yayıncıların chat alanına küfür, reklam, toxic saldırıları ve benzeri sabote girişimlerini engellemek adına yayıncı ve moderatörler adına fayda sağlamaktır. Biliyorsunuz ki; birçok insanın anlamsız yere giriş yapıp küfür ettiği ve çeşitli “kendince” saldırılar yaptığını görebilirsiniz.

Emojiler yayıncıyı takip ettiğinizde yayıncının istediği miktarda paylaşılır ve ücretli abone olunduğunda ise birçok emoji chat izleyicilerine verilmektedir. Yayıncı dilerse abonelikte belli süreyi geçiren daimi kullanıcılarına özel emojiler de kullanabilmektedir.

Buradaki görselimizde ise chat kullanıcılarının yazı yazdığı ve emojiler, çeşitli amblemler ve kullanıcı adlarının yer aldığı alan görünmektedir. Görselde gördüğünüz twitch chat paneli olarak kullanılmaktadır ve sitede canlı yayın açan kişinin hemen sağ tarafında bu panel görülmektedir. Mobil ve bilgisayar üzerinden rahatlıkla görüntülenebilmekte ve kullanımı kolay olan chat alanında moderatörlerin kullandığı yavaşlatma modu yayıncı dilerse etkinleştirilebilir. Belirlenen süre aralığıyla kişi başı mesaj yazma hakkı olarak kullanılan yavaş mod da yayıncı binlerce kullanıcıların mesajlarını daha rahat okuyabilmek adına etkinleştirdiğini biliyoruz.

Nick başlarında bulunan mavi rozetler prime abone kullanıcılarına verilmektedir. Amazon prime ile yayıncılara ilk ay ücretsiz, sonraki aylarda 7.90tl gibi cüzi rakamlarla aboneliğinizi sürdürebiliyorsunuz. Bu aboneliğin sağladığı rozetlere de bu şekilde sahip olma şansınız vardır.

Yeşil kılıç içeren rozetler moderatörleri, sağ altta bulunan ve sabit abone rozetleri de bulunmaktadır bu rozetler yayıncıların kendi abonelerine sağladığı değişiklik gösteren rozetlerdir. Bunun yanı sıra twitch chat’de yayıncılara hediye göndermek için, bit gönderimi yapılmaktadır bunlar ise üst barda gösterildiği üzere sıralamaya göre renk değiştiren ve rozet almanızı sağlayan diğer faktörlerdir.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!