Sohbette Ölçü Nedir

admin     28-02-18     Sohbet Odaları     Sohbette Ölçü Nedir     1152 Defa Okundu

Sanal Sohbette, Sohbetin Ölçüsü Nedir?

Bugün sizlere sanal sohbette, sohbetin ölçüsü nedir? Sanalda nasıl sohbet edilir? Sanalda sohbet etmenin adabı, usulü ve de nezaketliği nelerdir? gibi konulara değinerek, sizlere düşüncelerimi aktarmak ve de sizlerle paylaşmak için böyle bir makale yazayım dedim.

Sohbet demek saygı demektir, sohbet demek seviye demektir, sohbet demek güzel konuşma üslubu demektir.

Sohbeti hiç tanımadığımız kişilerle de yaparız, arkadaşlarla da dostlarımızla da. Önemli olan şudur ki; karşımızdakine saygı ölçüsünde seviyeli davranmak, onu kırmadan ve rencide etmeden muhabbetin tadına varmaktır.Sohbet odalarımızda biz bu ince ayrıntılara elimizden geldiğince uymaya özen gösteriyoruz ve de kullanıcıların aile ortamındaki sıcaklığa kavuşmasını istiyoruz.

Sohbet odalarımızda birimize karşı daha anlayışlı olmamız gerekmektedir. Sohbetguzel.net olarak sohbet odalarımızda asla dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapılmaksızın, herkese insan gözü ile bakmaktayız. Sunucumuzda dini ve de siyasi konulara girilmemesinden yanayız. Çünkü öyle bir sohbete dalarız ki konunun derinliklerine girdiğimizde başka bir kullanıcı tepkisini sert bir şekilde gösterebilir ve de olay büyüyerek tartışmaya kadar gidebilmektedir.

Sohbet illa tanıdıklarımızla olacak diye bir şey yoktur. Sohbetguzel.net sohbet odalarımızda yeni gelen kullanıcı ile sohbet ederiz. Sohbet ettiğimiz anda yeni bir kullanıcı kanala geldiğinde sohbetimize dahil olur ve de güzel bir muhabbet ile sohbetin tadına varırız. Bazen de kullanıcılar gelir, ortamı izler ve sessiz şekilde kanalda bekler. Öyle bir sohbet ortamımız oluşuyor ki, kendisini sohbete katma gibi bir zorunluluk hissederek, sohbetimize dahil oluyor ve de sürekli bizlerle beraber olmak için kanalımızın müdavimi oluyor.

Sohbet esnasında tartışmadan, gerginlikten ve de olumsuzluk yaratacak olan şeylerden uzak durmaya çalışıyoruz. Çünkü sohbet odalarımıza günde yüzlerce insan geliyor ve kimin ne olduğunu, nasıl bir yapıda olduğunu, karakterini bilemeyiz. Daha güzel bir sohbet ortamı oluşması için sohbet takip edilmelidir. Anlamadan, dinlemeden sohbete pat diye dalarsak tartışma olur ve de kanalda gerginlik olur.

Sohbetlerimizde hoşgörülü olmalıyız, karşımızdakini incitecek sözler sarf etmemeliyiz, saygıdan asla taviz vermemeliyiz. Sohbet odalarımızda küfür, argo kelimeler ve de seviyesizce muhabbetler sohbeti sıkıcı hale getirir ve de hem sohbet odalarımızda olan kullanıcıları hem de yeni gelen kullanıcıları bunaltarak kanaldan gitmelerine sebep olabilmektedir.

Sohbette tartışma yaşanmaması, tansiyonun yükselmemesi vb. durumlarda sohbet odalarımızda bulunan yetkililer olaya müdahale ederler ve de sohbetin güzel gitmesi için ellerinde gelen çabayı gösterirler.

Sohbetin tam anlamı ile tadına varmak ve de sohbetimizle güzel vakitler geçirmek isterseniz  sayfamızı ziyaret edin ve de kendiniz görün 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!