Sohbet Siteleri ve Samimiyet

admin     05-10-17     Genel     Sohbet Siteleri ve Samimiyet     925 Defa Okundu

Sohbet Siteleri üzerindeki insanlar gerçekten samimi sizce ?

Herkesin merak ettiği soru bu kadar Sohbet Chat Siteleri var ve buradaki insanlar gerçekten samimi yoksa sanal mi hep diye her zaman kendimize sorduğumuz bir soru?

Sanal denilince akla gelen tek şey güvensizlik geliyor.

Yıllar önce oturduğum semtte internet kafede otururken insanların mirc diye adlandırdığı Sohbet Sitelerine herkesin girdiğini gördüm ve merak ettim nasıl bir şey diye o sırada programı kullanan birinin yanına oturdum ve onu izlemeye başladım nasıl olduğunu öğrenmek için,sonra dönüp ne işe yarıyor bu Mirc programı yazıyorsun herkese vs.

Hımm diyerek sonra döndüm amaç ne peki böyle yazıyorsun ama cevap veriyorlar mı diye sordum ?

Cevap; – O senin yeteneğine bağlı ve bir kere girmekle hemen başkaları ile tanışamazsın dedi.

Tabi bu olayın yaşandığı yıl 1999-2000 yılları arasında, o zamanlar evlere internet verilmiyordu, sadece internet kafelerde insanlar girebiliyordu.Kimileri oyun amaclı kimileride Mirc’e girip  başkaları ile konuşmaya çalışıyorlardı.

Bu durum benim acayip hoşuma gidiyordu, her gün bende internet kafeye gidip öğrenmeye çalışyorum nasıl oluyor diye, gide gele bende yavaş yavaş öğrenmeye başladım.

Sonrasında internete o kadar alıştım ki kafe sahibi ile samimi olmuştum, bazı geceler kafeyi üzerime kilitleyip gidiyorlardı. Geçen senelerin ardından artık evlere internet verilmeye başlamış bende hemen evime internet ve bilgisayar almıştım sanırım o zaman verdiğim paralarla şimdi 1 araba alabilirdim.

Bugünlük yazımızdan bu kadar,bir sonraki yazımızla tekrar görüşürüz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!