Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır

admin     30-09-16     Moda     Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır     1192 Defa Okundu

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır.?

Mezuniyet gecesi, her genç kızın iple çektiği ve özendiği bir gecedir. Bu gecenin makyajı da elbette ki çok önemli olacaktır. Mezuniyet makyajının elbiseye ve ayakkabıya uygunluğu önemlidir. Onun dışında makyajınızı yaşınıza göre yapmanız da ortamda sizi ön plana çıkaracaktır. Mezuniyet makyajı uygulamasına geçmeden önce sizlere bir kaç uyarıdan bahsetmek istiyorum. Çok fazla ürüne gerek kalmadan ve fazla masraflar yapmadan da mezuniyet makyajınızı tamamlamanız mümkün. Öncelikle cilt tonunuza uygun renkleri seçmeli, bu yönde bir makyaj uygulamalısınız. Gelelim makyaj aşamalarına..

 

Öncelikle cildinizi güzelce temizlemeli, makyaja hazır hale getirmelisiniz. Herhangi bir tonik ya da doğal haliyle gül suyu bu konuda işinizi görecektir. Daha sonra da nemlendirici sürmelisiniz. Şimdi kozmetik ürünlerini süreye başlayabilirsiniz. Uzun bir gece olacağından, makyajınızın akmaması ve kalıcı olması önemlidir. Bu yüzden bir baz kullanabilirsiniz. Daha sonra da bu bazı fırça veya el yardımıyla yüzünüze iyice yedirmelisiniz. Bazdan sonra cildinize fondöten sürebilirsiniz. Fakat cildinizin çok kusurlu olduğunu düşünmüyorsanız, fondöteni çok az miktarda kullanmanızı öneriyoruz. Burada önemli olan cilt renginize uygun fondöten bulmanızdır. Tam rengini bulamasanız da birkaç ton koyu fondötenler size yardımcı olacaktır. Daha sonra göz renginize en uyumlu olan bir farı sürebilirsiniz.

Unutmayın şeftali tonlarında far kullanmak, fotoğraflarda daha güzel çıkmasını sağlayacaktır. Daha sonra da tercihinize göre göz kalemi ya da eyeliner kullanabilirsiniz. İnce kuyruklu ve hafif bir çizgi çekmeniz doğal ve güzel görünebilir. Unutmayın ki gözaltı torbalarınızın olmaması için mezuniyetten bir gece önce mutlaka uykunuzu almış olmalısınız.

Eğer gözaltlarınız kötü gözüküyorsa uygun bir gözaltı kapatıcısı da kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza süreceğiniz ruj ya da parlatıcı da makyajınıza göre değişir. Örneğin yüzünüzde çok abartıya kaçtıysanız dudaklarda sadeliğe yönelebilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!