Kıl dönmesi kimlerde görülür ve neden görülür

admin     31-08-16     Sağlık     Kıl dönmesi kimlerde görülür ve neden görülür     882 Defa Okundu

Kıl dönmesi kimlerde görülür ve neden görülür.

Anüs bölgesindeki hastalıklara bakıldığında kıl dönmesi sorunu erkeklerde daha çok görüldüğü belirtilmiştir. Kıl dönmesi özellikle 15 ve 34 yaşarası erkeklerde görülen bir sağlık sorunudur. Erkeklerde görünen bu hastalık sadece erkeklere özgü bir hastalık olacak diye bir şey yoktur. Ayrıca kadınlarda da meydana gelir.
Kıl dönmesi sorunu ise özellikle kuyruk sokumunda kılların ters yönde deri altında iltihap kaparak büyümesine kıl dönmesi denir. Kıl dönmesi sorunun nedenleri ise,
Kıllı bir vücuda sahip olması kıl dönmesi için bir nedendir. Ayrıca kılların dökülmesi dökülen bu kılların kuyruk sokumundaki ter bezlerinin deliklerinden içeri girip orda yumak haline gelmeleri de kıl dönmesi için bir nedendir. Fazla kilolu olan kişilerde uzun süre hareketsiz kaldıkları zaman gene kıl dönmesi sorunu yaşamaktadırlar.
Kılların ters alınması, kılların alınırken iyi alınmaması, kılların çıkarken iltihap kapması gibi durumlarda kıl dönmesi sorunu için birer neden halini almaktadırlar.
Son zamanlarda modaya uymak amacıyla giyilen dar elbiselerde kılların ters yönde çıkmasına neden olduğundan kıl dönmesi sorunu yaşanır.
Kıl dönmesi sorunu için tedavi amaçlı yapılması gereken ilk şey ameliyattır. Ama kıl dönmesi sorunu yaşanmasın diye yapılması gerekenler arasında kılların doğru bir şekilde alınması, vücut içinde kalan kılların iyi alınması gibi eylemler kıl dönmesi sorununa engel olacaktır.
Kıl dönmesi sorunun diğer nedeni ise hijyenik olmamalıdır. Bu durumda kıl köklerinde kirin birikmesine ve kirin birikmesi ile kılların çıkmamasına neden olmaktadır.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!