CC Krem Ne İşe Yarıyor

admin     24-09-16     Cilt Bakımı     CC Krem Ne İşe Yarıyor     1256 Defa Okundu

CC KREM NE İŞE YARAR.
Cc kremin açılımı colour corrector olarak bilinir. Cildimizin renklerine odaklanarak renk eşitsizliklerinden kurtulmamızı sağlar. Makyajda ve günlük hayatta cilt bakımında kullanılır.
Colour corrector ne işe yarar;
• Duş sonrası cildimizde oluşan kızarıklıkları kapatmak ve cildimizdeki kuru, gergin olan bölgeleri nemlendirmek adına kullanılır. Cc krem üreten markaların hepsi cilt tonunda ki eşitsizliklerin giderildiğine ve lekelerin kapanması için bb kremlerden daha etkili olduğunu iddia ederler.
• Cc kremler ciltte oluşan kızarıklıkların yanı sıra cildinizi yoğun bir şekilde nemlendiriyor ve bakım yapıyor bu yüzden cc kremleri makyaj altı nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz ki fondötenin daha kusursuz görünmesini sağlayacaktır v e makyajınız daha uzun süre cildinizde kalacaktır.
• Cc kremler içerdikleri spf sayesinde cildimizi güneşten koruyor ama çok hassas bir cildiniz var ise mutlaka cc krem içerisinde ki spf ile yetinmeyip güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Çünkü içerisinde ki spf cildinizi korumaya yetmeyecektir.
• Cc krem seçerken nelere dikkat etmeliyiz; birçoğumuz cilt bakımı ve makyajda cilt tipimize uygun olmayan ürünler kullanarak cildimizi hırpalıyoruz. Öncelikle cilt tipimizi bilmeliyiz ve daha sonra ürünleri seçerken buna göre hareket etmeliyiz. Mesela yağlı bir cildiniz varsa cildinizi daha yağlı gösterecek bir cc krem makyajınızın çabuk dağılmasına yol açacak ve disko topu gibi parlamanıza neden olacaktır. Bunun yerine yağ emici ama nemlendirici formda ki cc kremler seçmelisiniz. Ten renginiz çok açık ise güneşten korunmaya ihtiyacınız vardır ve birçok cc krem markasında güneş koruyucu özellik bulunur bu markları tercih etmelisiniz
• Cc kremlerin etkilerine dönüp baktığımızda 3 ana başlıkta toplayabiliriz. Cilt bakımı dışında daha çok makyajı kolaylaştırmak adına kullanılabilir. Makyaj öncesi cildinizi nemlendirmenize gerek kalmaz, eğer hassas cilt tipiniz yoksa güneş koruyucu sürmenize gerek kalmaz ve makyajı daha uzun süre cildinizde tutacağı için makyaj bazı kullanmanızı gerektirmeyecektir yanı bir ürün ile bir çok adımı atlayarak daha hızlı makyaj yapabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!