Allık Sürerken Hangi Fırçalar Kullanılır?

admin     23-09-16     Genel     Allık Sürerken Hangi Fırçalar Kullanılır?     819 Defa Okundu

Makyaj yapmak kimileri için pek gerek duyulmayan bir şey olsa da kimileri için de güzelliği daha çok ön plana çıkarmak için kullanılan çok etkin bir yöntemdir. Makyaj yapmak ne kadar basit görünse de yanlış yapıldığın da insanları olduğundan daha kötü gösterebilmektedir. Bu gibi durumlar için yüz hatlarımızı iyi bilmeli, ona göre uygun makyaj malzemeleri kullanmalıyız. Yüz makyajında önemli bir nokta da yanak bölgemiz de kullandığımız allıktır. Allık seçimini kıyafete göre veya yüzümüz de kullandığımız renklere göre eşitlememiz gerekir. Örneğin, yüzümüz de çok fazla renk varsa göz farında rujda allığı şeftali tonları yada soft tonlar kullanabiliriz.
Kullandığımız allık kadar allık fırçası da çok önemlidir.

Yüzümüze uygun allık fırçasını tespit edip ona göre allığı uygulamalıyız. Elmacık kemiklerimizi daha belirgin hale getirmek için uygun allık rengi ve uygun allık fırçası çok önemlidir. Mesela elmacık kemiği pek belirgin olmayanlar ince bir allık fırçasıyla önce belirgin hatlar çizerek elmacık kemiğinin daha belirgin hala getirilmesini sağlamalıyız. Eğer elmacık kemiğiniz zaten belirginse o zaman da orta boy bir fırçayla dudakları büzerek elmacık kemiklerini şişirip uygun şekilde allığı uygulamalıyız. Yanaklar da hattı belirginleştirmek için ayrı, allık sürmek için ayrı fırçalar kullanılır. Mesela hattı belirginleştirmek için ince basık bir fırça kullanılır, allık sürmek için ise daha gür yoğun bir fırça kullanılır.

Bu iki fırçanın birbirinden farklı olmasının sebebi biri hat çizerken kalem gibi net bir görüntü elde etmemizi sağlar, diğeri ise allığı dağıtmamızı yüzde ki solgun ifadeye renk katmamızı sağlar.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!