Alkali Beslenerek Zayıflamak Mümkün Mü?

admin     04-09-16     Sağlık     Alkali Beslenerek Zayıflamak Mümkün Mü?     1097 Defa Okundu

İnsanlar yıllardır kolayca kilo verebilmenin yollarını arayıp durmuşlardır. Bir çok diyetler geliştirilmiştir. Fakat kilo verebilmenin sağlıklı bir beslenmeden geçtiğini ve ancak sporla mümkün olduğunu bildikleri halde bu arayışlara girmişlerdir.

Alkali diyette bu yolda ortaya çıkan bazı uzmanların bu yolla zayıflamanın mümkün olduğunu söyledikleri bir diyet türüdür. Alkali ph seviyesinin 7 nin üzerinde olmasıdır. Ph seviyesi 7 nin altında ise asidiktir. Mesela midenin ph seviyesi 3.5 tir ve asidiktir. Bu sayede besinlerin parçalanması kolaylaşır. Ancak kanımızın ph seviyesi 7.3 ile 7.4 arasında değişmektedir. Alkali diyet uygulayarak bu seviyenin korunması amaçlanmaktadır. Ancak şöyle bir şey de var ki vücut bu seviyeyi korumak için zaten programlanmıştır. Bu yüzden bi diyet uygulamaya gerek yoktur. Ancak alkali diyet asidik içeceklerden uzak durulması gerektiğini , kahve ve çay tüketilmemesi gerektiğini ve bol sebze, meyve tüketilmesi gerektiğini ön gördüğü için sağlıklı bir beslenme profili oluşturmaktadır. Alkali diyeti uygulayarak kilonuzu sabitleyebilir ve sağlıklı bir beslenme oluşturabilirsiniz. Salatalık, nane, zencefil, zerdaçal, buğday çimi, brokoli, pazı, çörek otu, soya, zeytinyağı ve işlenmiş tuz alkali besinlerin başında gelir.

Alkali besinler sebze ağırlıklı olduğundan sağlıklı beslenmenizi sağlar. Zayıflamak istiyorsanız sağlıklı bir beslenme programı ve spor yapmanız gerekir

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!